מה כדאי לבחור, סאטיבה או אינדיקה? אלו ההבדלים שחשוב להכיר

סאטיבה ואינדיקה אלו שתי קטגוריות הזנים המוכרים והבולטים ביותר בקנאביס. כיצד נדע לבחור מבין השניים ולאיזו השפעה אנחנו צריכים לצפות? הנה כל מה שכדאי לדעת רגע לפני שמקבלים את ההחלטה.

לא משנה אם אתם משתמשי קנאביס חדשים או ותיקים, השאלה באיזה זן כדאי לכם להשתמש וודאי העסיקה אתכם או מעסיקה אתכם ממש עכשיו. ההבדלים בין הזנים מתבטאים במקור הצמח, בנראות שלו ובהשפעות המשתנות של כל זן.

הבדלים חיצוניים בצורת הצמח
לפני הכל, זני אינדיקה וסאטיבה נבדלים בצורתם החיצונית, במראה העלווה והצמיחה שלהם. זן האינדיקה בעל מראה יותר ״שמנמן״, העלים שלו בעלי מראה צפוף ונמוך וכיוון הצמיחה שלהם הוא לרוחב. זן הסאטיבה לעומת זאת מאופיין בצורה מאורכת ודקה, בעל גבעול גבוה ומבנה צר. העלים הדקיקים שלו משוננים יותר וכיוון הצמיחה שלהם הוא לאורך.
בהיבט הבוטני אמנם קיימים הבדלים משמעותיים, אך הבחירה באיזה זן כדאי להשתמש אינה תלויה במראה החיצוני של הצמח, כי אם בהשפעה שלו.

ההשפעה המשתנה של אינדיקה וסאטיבה
ההבדל החשוב ביותר בהחלטה באיזה זן קנאביס להשתמש, הוא ללא ספק ההשפעה של כל צמח על הגוף שלנו. אם נבחן את ההבדלים בין השניים בהיבט זה, ניתן לומר כי פרחי האינדיקה מתאימים לשעות הלילה, זאת בזכות ההשפעה המרגיעה שהם משרים, הפחתת חרדות, שיכוך כאבים וסיוע בהירדמות. לעומתם, זני הסאטיבה בעלי השפעה מעוררת יותר, נחשבים ממריצים, מעוררי תיאבון ויצירתיות ולכן מתאימים יותר לשימוש בשעות הבוקר. בנוסף, הסאטיבה ידועה גם בהפחתת סימנים של דיכאון.
השימושים הרפואיים של סאטיבה: את זן הסאטיבה נהוג לתת למטופלים הסובלים ממגוון בעיות רפואיות ביניהם חולי סרטן ואנשים המתמודדים עם חוסר תאבון, דיכאון, מיגרנות או מגוון מחלות כרוניות המלוות בכאבים.
השימושים הרפואיים של אינדיקה: השימוש באינדיקה רלוונטי במיוחד למטופלים הסובלים מכאבים בעקבות מחלות הקשורות בשרירים כמו פרקינסון למשל, ואנשים הסובלים מבעיות רפואיות המייצרות נוקשות בשרירים. שימוש נוסף בזן הוא עבור הסובלים מחרדות או בעיות בשינה, בזכות ההשפעה המרדימה של הצמח ותחושת ההקלה שהוא משרה על המשתמשים בו.

אז איך בוחרים?
השלב הראשון בתהליך בחירת הזן הוא הערכת מצבכם האישי ואבחון הבעיה הרפואית ממנה אתם סובלים. ללא הבנה מדויקת של הבעיה, יהיה מורכב מאוד להתאים עבורכם את הזן הנכון.
השלב השני יהיה התאמה של הזן למגוון התסמינים והתופעות מהם אתם סובלים, כתלות כאמור בהתוויה הרפואית שניתנה לכם. לאחר מכן אנחנו נרצה להתבונן על הרכב החומרים הפעילים בצמח, אותו אנחנו נבחן בהתאם לאחוזי ה-THC (החומר הפעיל) שהוא מכיל. ההמלצה הגורפת עבור משתמשים חדשים היא להתחיל במינון נמוך של THC ולהעלות אותו בהדרגה במידת הצורך.
גם לאחר תהליך התאמה מדויק ככל הניתן, השלב האחרון יהיה ניסוי וטעיה. צריך לקחת בחשבון שכל גוף מגיב אחרת לחומרים ומה שנכון עבור אדם אחד לא יהיה בהכרח מתאים לאדם אחר, גם אם שניהם סובלים מאותה בעיה רפואית. ההמלצה שלנו היא להתנסות בצורה מבוקרת ואחראית במספר זנים ולמצוא יחד עם אנשי מקצוע מומחים את הזן המתאים ביותר עבור הצרכים הרפואיים שלכם.

*האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי. יש להיוועץ באיש מקצוע מתאים לפני תחילת השימוש בקנאביס רפואי

שתפו:

INDO

מותג פרימיום

TRIPACK

בית האריזה

COLLABORATE

שיתופי פעולה

GROWING

מתקן הגידול