למה קנאביס עוזר מבחינה רפואית?

קנאביס רפואי ידוע ביכולת שלו לסייע במקרים רפואיים שונים ולהקל על כאבים כרוניים מהם סובלים מטופלים. מחקרים שבוצעו בעשור האחרון שופכים אור על התועלות של הצמח ומסייעים לבנות אסטרטגיית טיפול מתאימה.

לפני שנעסוק בשאלה איך קנאביס עוזר במגוון רחב של מחלות ומצבים רפואיים, נגדיר קודם מהי בעצם מריחואנה רפואית?
מריחואנה רפואית, או בשמה הפופולארי יותר – קנאביס רפואי, משתמשת למעשה בצמח המריחואנה או בכימיקלים שנמצאים בו כדי לטפל במחלות או מצבים רפואיים כרוניים. הקנאביס הוא אותו הצמח הפופולארי שאנשים צורכים לפנאי, אך נעשה בו שימוש למטרות רפואיות.
צמח הקנאביס מכיל למעלה ממאה כימיקלים שונים הנקראים קנבינואידים, כאשר לכל אחד מהם השפעה שונה על הגוף שלנו. שני הכימיקליים המרכזיים שמשתמשים בהם בהקשר הרפואי הם THC ו- CBD. החומר הפעיל THC הוא גם זה שאחראי ל״היי״ המפורסים שמרגישים משתמשים לאחר צריכה של קנאביס.

השימושים של קנאביס רפואי
קנאביס רפואי מתאים לטיפול במגוון רחב של מחלות ותסמינים, ביניהם מחלות האלצהיימר והסרטן, מחלות כרוניות, הפרעות אכילה, אפילפסיה, תסמינים של כאב, התקפים, בחילות ומצבים נפשיים שונים כמו סכיזופרניה ופוסט טראומה. טרם הוכח בצורה חד משמעית כי הטיפול בקנאביס רפואי אכן עוזר לכל המצבים האלו, וכיום אנחנו רואים שעיקר השימוש בו הוא להקלה בתסמינים שחווים מטופלים אונקולוגיים והפחתה בכאבים כרוניים כתוצאה ממצבים רפואיים שונים.

איך קנאביס רפואי עוזר?
מה שעוזר למטופלי הקנאביס הרפואי להרגיש טוב יותר אלו הקנבינואידים, שהם כאמור הכימיקלים הפעילים בצמח. אלו כימיקלים המזכירים מאוד את אלו שמייצר הגוף ומעורבים בתהליכים חשובים של תיאבון, זיכרון, שינה, תנועה וכאב, הנקראים אנדוקנבינואידים. המערכת האנדוקנבינואידית היא מערכת תקשורת ייחודית במוח ובגוף, המשפיעה על אותם תפקודים חיוניים. הקנבינואידים שנמצאים בצמח הקנאביס יכולים להתנהג בגוף האדם כמו אנדוקנבינואידים, לכן הם יעילים בטיפול במצבים אלו.

מחקר על קנאביס רפואי
המחקרים בנושא אמנם מוגבלים, אך יש מספר מחקרים שמצביעים על כך שקנבינואידים עשויים להפחית חרדה, להפחית דלקות ולהקל על כאבים, לסייע במקרים של בחילות והקאות כתוצאה מטיפולים כימותרפיים, להרוג תאים סרטניים ולהאט את קצב צמיחת הגידול, לעורר תיאבון ולשפר עלייה במשקל אצל אנשים החולים באיידס וסרטן.
חשוב לציין כי קנאביס רפואי אינו משמש כ״קו ראשון״ לטיפול במצב רפואי או בריאותי כלשהי, אלא מהווה אפשרות להקלה בתסמינים כאשר טיפולים מאושרים אחרים נוסו ולא הובילו לשיפור במצבו של החולה.

לפני שתחליטו איזה זן קנאביס רפואי לצרוך, יש להתייעץ עם אנשי מקצוע מוסמכים שיבחנו את ההיסטוריה הרפואית שלכם, הנתונים האישיים והתסמינים מהם אתם סובלים. לאחר קבלת תמונת המצב הרפואית המלאה, ניתן יהיה לבנות אסטרטגיית טיפול המתאימה לצרכים שלכם ולבחור את זן הקנאביס הנכון או שילוב בין מספר זנים. חשוב לציין כי מדובר בתהליך של ניסוי וטעיה, כאשר כל אדם מגיב באופן שונה לחומרים הפעילים.

שתפו:

INDO

מותג פרימיום

TRIPACK

בית האריזה

COLLABORATE

שיתופי פעולה

GROWING

מתקן הגידול